Czwartek, 17 marca 2016
Przegląd polskiego rynku
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru429-430
Bardzo ciekawego porównania metod płatności za książki cyfrowe w polskich księgarniach dokonał na blogu Świat Czytników jego autor Robert Drózd. Zgodnie z popularyzatorską funkcją swojego medium autor skoncentrował się na funkcjach, które mogą mieć największe znaczenie dla czytelników. Jak pisze: "to funkcja, która mocno wpływa na wygodę zakupu e-booków. Im łatwiej jest nam zapłacić - tym łatwiej zdecydować się na zakup - a to ma szczególnie znaczenie przy różnych promocjach". Porównanie e-księgarń w tym obszarze odzwierciedla tabela. Jak dowodzi Robert Drózd, polskie e- -księgarnie charakteryzuje znaczne zróżnicowanie pod względem sposobów płatności oferowanych klientom. Sam za ogólnorynkowy standard uznaje możliwość wykonania "szybkiego" przelewu czy płatności kartą, choć jak przyznaje, zwykle taka płatność …
Wyświetlono 25% materiału - 111 słów. Całość materiału zawiera 444 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się