Poniedziałek, 30 sierpnia 2021
NIC NIE ZASTĄPI PRAWDZIWYCH SPOTKAŃ
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 552 (15/2021)
Po raz dziesiąty w Gdyni odbyła się coraz bardziej popularna impreza, jaką stał się Plener Literacki, trzydniowe wydarzenie realizowane na najbardziej popularnym deptaku Gdyni – Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego. Od 13 do 15 sierpnia mieszkańcy Gdyni i turyści tłumnie pojawili się nad samym brzegiem morza, bardzo ciepło przyjmując autorów oraz wystawców. Swoją ofertę zaprezentowało 60 wydawców z całej Polski, a publiczność uczestniczyła w 40 spotkaniach na scenie Pleneru na Bulwarze oraz na scenie w pobliskiej Muszli Koncertowej. Wreszcie – pod długiej pandemicznej przerwie – czytelnicy, wydawcy i autorzy byli razem. Organizatorami Pleneru byli Miasto Gdynia i Fundacja Historia i Kultura, a partnerami merytorycznymi spółka Targi Książki – organizator Warszawskich Targów Książki oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki. – Plenery Literackie w Gdyni, które od lat organizujemy na Bulwarze Nadmorskim są wydarzeniem szczególnym zarówno dla autorów i wydawców, ale również dla nas – organizatorów. Wyjątkowa, wakacyjna atmosfera tego miejsca sprawia, że autorzy chcą tu przyjeżdżać na spotkania z publicznością co roku, bo tak bezpośredni kontakt z czytelnikami i swobodny nastrój trudno napotkać na innych festiwalach literackich czy targach. Dlatego Plener ma już stałe grono przyjaciół i ze strony literatów, i ze strony czytelników – powiedział w trakcie otwarcia imprezy Jacek Oryl, główny organizator, wiceprezes Fundacji Historia i Kultura. W otwarciu Pleneru uczestniczyli: Wojciech Szczurek, prezydent Miasta Gdyni, Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni, Rafał Skąpski, prezes PTWK i prezes zarządu spółki Targi Książki, Natalia Gromow, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni, Sonia Draga, wydawczyni, prezeska Polskiej Izby Książki, Leszek Kopeć, dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Włodzimierz Grzechnik, członek Komitetu Organizacyjnego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Maciej Walczak, wiceprezes zarządu spółki Targi Książki i Waldemar Michalski, prezes Fundacji Historia i Kultura. Budżet Pleneru Literackiego został zasilony kwotą 200 tys. zł przez władze Gdyni, o czym poinformował Bibliotekę Analiz prezydent miasta Wojciech Szczurek. – Bez wsparcia polskiego samorządu nie odbyłoby się w kraju 95 proc. wydarzeń w kulturze. To są miliardy złotych, jakie znajdują się w budżetach lokalnych, a nie w budżecie centralnym. Przy tej okazji podkreślę, że …
Wyświetlono 25% materiału - 342 słów. Całość materiału zawiera 1371 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się