Poniedziałek, 18 kwietnia 2011
PIK o problemach dystrybucyjnych
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru298
Informację PIK o spotkaniu poświęconym dystrybucji potraktowało poważnie blisko 70 wydawców, którzy 15 kwietnia pojawili się w siedzibie wydawnictwa Bellona. Na zaproszenie Izby odpowiedzieli i na spotkanie dotarli także: prezes Azymutu Teresa Włochyńska, Krzysztof Olesiejuk oraz Jan Sieracki prezes zarządu Matrasa. Po kilku początkowych niezręcznościach i wymianie nieco zbyt emocjonalnych wypowiedzi z obu stron, zwłaszcza między prezes Azymutu a szefem PIK i kilkoma wydawcami, rozpoczęła się bardziej merytoryczna dyskusja. Na pierwszy ogień poszły nowe warunki handlowe, jakie wydawcom zaproponował Azymut. Chodziło przede wszystkim o nowe reguły konsygnacji, propozycję umownego zapisu o 180-dniowym okresie płatności, i nowe zasady odnośnie prawa zwrotu. Prezes Włochyńska kilkakrotnie podkreślała, że ze znakomitą większością dostawców firma pracuje już w oparciu o faktury zakupowe. Oczywiście nie jest to forma współpracy dostępna dla wszystkich wydawców i o jej podjęciu decyduje skala generowanych wspólnie obrotów. Od kontynuowania współpracy konsygnacyjnej nie odżegnywał się również Krzysztof Olesiejuk, choć na wstępie przyznał, że także jego firma zaproponowała większości swoich wydawców przejście na faktury zakupowe. – Najwięcej problemów na rynku sprawia obecnie wydawcom obowiązek wystawienia faktury po 120 dniach od dostawy lub zażądania zwrotu – mówił. Jego zdaniem w ustawie należy zmienić zapis o „dacie pierwszego wydania towaru” …
Wyświetlono 25% materiału - 195 słów. Całość materiału zawiera 783 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się