Wtorek, 7 kwietnia 2009
Poradniki Allena Carra
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru244
To niebywałe! Ludzie biorą do ręki tę książkę jak wiele innych i po kilkunastu dniach rozpoczynają nowe życie. Przyznam się, że jeszcze do niedawna sama w takie cuda nie wierzyłam, dopóki nie przejrzałam postów na rozmaitych forach napisanych przez wybawionych z nałogu, nie przeczytałam artykułów w prasie drukowanej i w Internecie, wreszcie nie wysłuchałam relacji Kingi Balter, dyrektora zarządzającego wydawnictwa Betters, która pożegnała się z papierosami właśnie po przeczytaniu tej szczególnej książki. A chodzi o poradnik Allena Carra „Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie”. Allen Carr przez ponad 30 lat był księgowym i jednocześnie nałogowym palaczem. Podejmował niezliczone, nieudane próby rozstania się z nałogiem próbując silnej woli i wielu metod. W 1983 roku doprowadziło go to do punktu, w którym odkrył coś, o czym marzą wszyscy palacze – łatwy sposób rzucenia palenia. Natychmiast otworzył swoją pierwszą klinikę Easyway, aby pomagać innym. Obecnie, dzięki fenomenalnemu sukcesowi jego metody, w ponad 30 krajach na całym świecie działa ponad 70 klinik. Fenomenem okazała się również jego publikacja „Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie”, której na świecie sprzedano już ponad 10 mln egz.! Od lat jest bestsellerem w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Irlandii, Austrii i Japonii. Zdaniem wielu, poradnik ten jest zdecydowanie najpopularniejszym i najbardziej skutecznym w tej dziedzinie, jaki kiedykolwiek wydano. Książka pozwala uporządkować myśli o sobie, o swoim nałogu oraz rozprawić się skutecznie z problemem uzależnienia mentalnego od papierosów i palenia. Na polskim rynku zadebiutowała w końcu 2007 roku. Pierwszy nakład wynosił 10 tys. egz., a teraz przygotowano dodruk 5000 egz. – Jak na poradniki to nie jest zły wynik, a spodziewam się, że to dopiero początek – mówi Kinga Balter. – Rok i pięć miesięcy to jeszcze małe dziecko. Na świecie książka jest już ponad 20 lat. A poza tym – dodaje z przekonaniem – jeden egzemplarz ma, to wiem na pewno, przynajmniej kilku czytelników. Jedna książka to zatem nie jedna osoba, która rzuciła palenie, a przynajmniej kilka. Popularność poradnika niesie ze sobą też problem. – Konsekwentnie walczymy z piractwem. Jak do tej pory spotykamy się ze współpracą portali, których użytkownicy zamieszczają pliki z książką – wyznaje szefowa wydawnictwa. Czasami nie robią tego z chęci zysku, lecz nieświadomie, tylko by innym palaczom polecić publikację. Jest …
Wyświetlono 25% materiału - 365 słów. Całość materiału zawiera 1462 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się