Wtorek, 29 czerwca 2021
UDANY PLENER LITERACKI W WARSZAWIE
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 549 (12/2021)
20 czerwca zakończyła się druga edycja Pleneru Literackiego w Warszawie, trzydniowe wydarzenie odbywające się w pięknym Ogrodzie Saskim. Mieszkańcy stolicy i turyści mimo upalnej pogody chętnie korzystali z oferty przygotowanej przez ok. 70 wydawców z całej Polski oraz uczestniczyli w spotkaniach z autorami. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Historia i Kultura. Partnerami Pleneru są: Miasto st. Warszawa, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, Instytut Pamięci Narodowej. Projekt jest dofinansowany przez Miasto st. Warszawa. W uroczystym otwarciu Pleneru uczestniczyli: Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu, Artur Jóźwik, dyrektor Biura Kultury m. st. Warszawy, Aleksander Ferens, burmistrz Dzielnicy Śródmieście w Warszawie, prof. Janusz Fogler, przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Sonia Draga, prezes Polskiej Izby Książki i Rafał Skąpski, prezes spółki Targi Książki oraz prezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. – W Plenerze uczestniczy 70 wydawców czyli dwa razy więcej niż w ubiegłym roku, a także 80 autorów. Plener się więc rozwija, widać, że ten głód wśród wydawców i autorów przebywania z publicznością jest duży i to pierwsze warszawskie wydarzenie może się odbyć w pięknym parku. Dużą przyjemnością jest organizować takie spotkania – powiedział podczas otwarcia imprezy Jacek Oryl, kierujący jej organizacją z ramienia Fundacji Historia i Kultura. – Chciałam podziękować, że tak wspaniała impreza odbywa się w Warszawie, w Ogrodzie Saskim, bo ten trudny czas pandemii, trwającej ponad rok, były nie do wytrzymania – gdyby nie książki, które mogliśmy czytać w domu i dzięki którym mogliśmy odetchnąć od rzeczywistości i dzięki którym staliśmy się lepsi. A teraz przyszedł czas, aby tym się dzielić, dlatego, że podczas Pleneru autorzy mogą spotkać swoich czytelników, …
Wyświetlono 25% materiału - 253 słów. Całość materiału zawiera 1012 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się