Czwartek, 1 października 2020
PREMIEROWA EDYCJA PLENERU LITERACKIEGO W WARSZAWIE
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 531 (18/2020)
20 września zakończył się Plener Literacki w Warszawie, trzydniowe wydarzenie kiermaszowo-literackie odbywające się w pięknym Ogrodzie Saskim. Była to premierowa edycja, której organizatorem była Fundacja Historia i Kultura i Miasto Stołeczne Warszawa, a partnerem Pleneru Stowarzyszenie Autorów ZAIKS. Pogoda bardzo sprzyjała, by spędzić ten dzień wśród zieleni i książek, z czego mieszkańcy stolicy i turyści chętnie skorzystali. Organizatorzy mówią o sukcesie. Czy będzie więc szansa na kontynuację? Waldemar Michalski, prezes Fundacji Historia i Kultura nie ma wątpliwości. – Tak naprawdę to jest próba ogniowa przed czymś większym, co mamy nadzieję wpisze się na stałe w pejzaż Warszawy. Cieszę się bardzo, że firmuje wydarzenie Fundacja Historia i Kultura, która promuje autorów warszawskich. Fundacja trzykrotnie była nominowana do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, a raz otrzymała nagrodę w kategorii „varsaviana” za książkę Tomasza Mościckiego „Teatry Warszawy 1944-1949”. Wiemy, jak ważne jest promowanie Warszawy i warszawskich autorów. W otwarciu Pleneru uczestniczyli: Artur Jóźwik, dyrektor Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy, Aleksander Ferens, Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, Sonia Draga, prezes Polskiej Izby Książki i prezes Wydawnictwa Sonia Draga, Rafał Skąpski, prezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek i prezes spółki Targi Książki oraz Jacek Oryl, wiceprezes Fundacji Historia i Kultura. – Mam nadzieję, że ta impreza to początek pięknej tradycji, że Plener Literacki na stałe usytuuje się …
Wyświetlono 25% materiału - 210 słów. Całość materiału zawiera 843 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się