Wtorek, 4 września 2012
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru335
Serial pt. „Amber Gold” trwa w najlepsze. Niestety, wygląda na to, że będzie to brazylijski tasiemiec, którego zakończenie przewiduję na lata trzydzieste obecnego wieku. Główne pytanie, stanowiące leitmotiv kolejnych odcinków, brzmi tak samo: „gdzie jest kasa!?”. Szukanie tej kasy to jak poszukiwanie Świętego Graala. Pieniędzy Amber Gold poszukują wszystkie możliwe instytucje, wspomagane zastępami jasnowidzów, a skutek jest łatwy do przewidzenia. Złoto było, ale się rozmyło. Gdzieś jest, ale gdzie? A może go w ogóle nie było? Krótko mówiąc: istotą wspomnianych afer jest ściganie i poszukiwanie zdematerializowanej kasy, nie zaś sama kasa. Na tym właśnie polega siła mitu o Świętym Graalu. Na naszym wydawniczym podwórku – co prawda medialnie nie tak głośnym, ale jednak słyszalnym – śledzimy podobny serialowy tasiemiec pt. „Złapać chomika”. Oczywiście, mógłby ktoś powiedzieć, że gdzie mu tam do wyżej wspomnianych! To przecież niskobudżetowa produkcja o lokalnym zasięgu i ograniczonym zainteresowaniu publiczności. Rzecz jednak w tym, że – po pierwsze – nie do końca jestem pewien, iż to „przedsięwzięcie” jest na prawdę niskobudżetowe; a prawdę powiedziawszy wcale tak nie uważam. Po drugie – to oczywiste, że podobnie jak w poprzednich przypadkach pieniądze wydawców, które wyparowały w przedsięwzięciu pt. „Chomikuj.pl”, są nie do odzyskania, a ich poszukiwanie ma uzasadnienie jedynie mitologiczne. uzasadnienie jedynie mitologiczne. Problem nie jest nowy. Więcej! Można powiedzieć, …
Wyświetlono 25% materiału - 212 słów. Całość materiału zawiera 850 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się