Poniedziałek, 9 sierpnia 2010
Politycy chcą sprawdzać kontakty wydawców
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru280
W okresie letnim przez media przetacza się dyskusja, której motywem przewodnim są ceny podręczników szkolnych. Nie inaczej jest także i w tym roku. Wraz z początkiem sierpnia ruszyła nieformalna ofensywa medialna przeciwko wydawcom edukacyjnym. Mimo wszystko zaskakująca jest skala manipulacji informacjami, przeinaczania faktów, reinterpretacji wydarzeń i rozwiązań przyjętych w przeszłości, czego najlepszym przykładem były promowane przez „Dziennik Gazetę Prawną” rewelacje o przeprowadzanych po cichu zmianach w prawie na korzyść wydawców edukacyjnych. Jak reaguje ministerstwo? Oczywiście nie bierze na siebie żadnej odpowiedzialności. Człowiekiem od czarnej roboty jest minister Krystyna Szumilas, która odpowiadała w ostatnim czasie na pytania posłów z opozycji dotyczące „nieprawidłowości przy tworzeniu podstaw programowych, których konsekwencją jest ogromny wzrost wydatków ponoszonych przez rodziców na podręczniki szkolne”. W parlamentarnej debacie podkreślała także, że w nowym roku szkolnym uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych i gimnazjalnych będą mogli już korzystać z podręczników odkupionych od swoich starszych kolegów. Zresztą broniąc się przed zarzutami mediów i rodziców przedstawiciele resortu edukacji, od dłuższego już czasu, bardzo konsekwentnie stosują metodę „wrzutek medialnych”, co pewien czas powtarzając i podkreślając, że w polskiej szkole nie występuje instytucja „obowiązku podręcznikowego”. Dlatego ich zdaniem przygotowywanych przez …
Wyświetlono 25% materiału - 186 słów. Całość materiału zawiera 745 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się