Wtorek, 12 listopada 2013
PIK-owy laur 2013
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru368
Zamurowało nas, gdy usłyszeliśmy, że zespół Biblioteki Analiz otrzymał tegoroczną nagrodę PIK-owego Lauru w kategorii „najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach drukowanych”, i nie przygotowaliśmy sobie żadnego tekstu, aby podziękować. Nasz prezes Łukasz Gołębiewski jednak się znalazł i wygłosił małe przemówienie, mnie natomiast przypadło, abym podziękował, co zrobiłem z niekłamana radością, przypominając sobie szybko najważniejszych twórców i współpracowników naszego dwutygodnika. Teraz jednak chciałbym te podziękowania powtórzyć i trochę rozszerzyć. Trzeba zacząć od inspiracji, niech to zostanie zapisane dla historii. Otóż inspiracją był pomysł Holgera Ehlinga, byłego dyrektora prasowego Targów Książki we Frankfurcie, który wymyślił wydawanie niewielkiego biuletynu o wydarzeniach na polskim rynku książki, ale w języku angielskim i z przeznaczeniem dla zagranicznych inwestorów. Ukazało się kilka numerów tego pisma, ale tłumu inwestorów czyli prenumeratorów nie było i pismo szybko umarło śmiercią naturalną z braku pieniędzy. Wtedy Łukasz Gołębiewski równolegle wystąpił z pomysłem, aby w podobnej formie wydawać newsletter, ale po polsku i dla odbiorców z rynku krajowego. I wystartował na początku roku 2000. Powstała szacowna rada tego pisma, w skład której wszedł Andrzej Chrzanowski, ówczesny prezes PIK, Tadeusz Żochowski, odbudowujący wówczas Składnicę Księgarską, późniejszy prezes …
Wyświetlono 25% materiału - 186 słów. Całość materiału zawiera 747 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się