środa, 8 maja 2013
Między wierszami
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru4/2013
W marcu na krajowym rynku wydawniczym padł osobliwy rekord. Niespełna tydzień po wyborze nowego biskupa Rzymu do polskich księgarń, dzięki wydawnictwu Znak, dodarła jego monografia. „Franciszka. Papieża wielkiej nadziei” napisał Grzegorz Polak, przy współpracy Aleksandry Bajki. Tom zaprezentowano w siedzibie Episkopatu. Autor, dziennikarz Katolickiej Agencji Informacyjnej ujawnił, że kard. Jorge Mario Bergolio był jego „faworytem” podczas konklawe w 2005 roku, ale tym razem nie brał go pod uwagę głównie z uwagi na „emerytalny” wiek. Zafascynowała go jego osobowość, odmienność lokalnego Kościoła, w którym wzrastał oraz styl duszpasterski, zwłaszcza umiłowanie ubóstwa. „Nie zaistniałby w polskich warunkach, bo tu tylko jeden biskup jeździł na wizytacje kanoniczne PKS-em” – zauważył Polak. Jego książka opisuje nie tylko nowego Ojca Świętego, lecz także papieskie bezkrólewie po zdumiewającej rezygnacji z urzędu Benedykta XVI. Przy okazji promocji wyszło na jaw, że papież Franciszek ma już 4 mln fanów na świecie na portalach społecznościowych, w tym ponad 50 tys. Polaków, zaś nowy pontyfikat jest bardzo dobrze odbierany szczególnie przez młodzież, dla której liczy się prostota, żywa wiara, świadectwo… Ale także słowo, czego dowodzi zdecydowane odmłodzenie publiczności Klubu Księgarza, gdzie w przededniu Światowego Dnia Poezji, ustanowionego …
Wyświetlono 25% materiału - 187 słów. Całość materiału zawiera 748 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się