środa, 9 grudnia 2020
Będzie o dzieciach – na początek. Zaryzykowałem, poleciałem do Londynu w odwiedziny do syna i synowej. Pogoda sprzyjała, długie godziny spędziliśmy w różnych parkach, które, choć położone w obrębie miasta, dzikie się wydają i nieuregulowane, z krowimi plackami (!) w alejkach, stadami łabędzi na wodzie i czaplami krążącymi nad głową. Szykujemy piknik na trawie, zrywa się wiatr, z dębów grzmocą w nas żołędzie… Słyszę klangor wodnego ptactwa, bójka wśród kaczek… Wracamy po godzinach łazęgi do domu, obiad, deklaruję porządkowanie kuchni, zmywanie, wycieranie talerzy – czego nie cierpię, ale pod ręką mam gin z tonikiem, zresztą posłucham sobie radia. I  słucham, wpierw przeskakuję stacje, by w paśmie BBC znaleźć tę najbardziej interesującą. Uderza mnie, że najbardziej intrygujący jest brak reklam w programach państwowej rozgłośni. Nie ma ich, cisza, spokój. Wypowiedzi, muzyka, wiadomości, komentarze, zapowiedzi, znów muzyka – ale nikt mnie nie namawia do kupna leku na hemoroidy, pastylek na ból brzucha, piguł na suchostój, kleju na wypadanie włosów, cudownego medykamentu na uspokojenie, samochodu z ubiegłorocznej produkcji, wreszcie szybkiej pożyczki, by te zakupy sfinansować. …
Wyświetlono 25% materiału - 172 słów. Całość materiału zawiera 689 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się