środa, 4 grudnia 2019
PLANY ZARZĄDU MERLIN GROUP
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 511 (22/2019)
Spółka Merlin Group na 23 grudnia br. zapowiedziała zwołanie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Zgodnie z projektami uchwał, kapitał zakładowy firmy ma zostać obniżony 17,58 do 7,03 mln zł poprzez zmniejszenie wartości nominalnej akcji z 10 gr do 4 gr. Merlin ma również wyemitować nowe akcje, bez prawa poboru przez jej obecnych akcjonariuszy. „Kwotę uzyskaną w wyniku obniżenia kapitału zakładowego w wysokości 10.547.165,00 zł przeznacza się na pokrycie straty za rok obrotowy 2018 oraz starty z lat ubiegłych” – napisano w proponowanej uchwale. Zarząd Merlin Group proponuje także emisję maksymalnie 240 mln nowych akcji serii Ł o wartości nominalnej 4 gr każda i cenie emisyjnej 20 gr. W efekcie kapitał zakładowy spółki ma wzrosnąć z 7,03 do 16,63 mln zł. „Walne Zgromadzenie spółki postanawia, iż strata spółki za rok obrotowy 2018 w kwocie 3.407.946,99 …
Wyświetlono 25% materiału - 133 słów. Całość materiału zawiera 533 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się