Sobota, 6 maja 2023
KSIĄŻKI Z DRUGIEJ RĘKI – WZROST O 25 PROC.
Może i nie czytamy książek, ale chętnie je kupujemy. Wskazują na najnowsze wyniki Allegro, które udostępniono z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Według danych opublikowanych przez polskiego giganta e-handlu, w zeszłym roku serwis sprzedał aż 23 mln egz. książek. Ponad 3,7 mln użytkowników serwisu kupiło przynajmniej jedną książkę. Średnio na każdą minutę przypadały 44 sprzedane egzemplarze. Rekordzista kupił aż 11613 książek. Jakie najczęściej książki na Allegro kupują Polacy? Nie będzie chyba zaskoczeniem stwierdzenie, że liderem są tutaj podręczniki szkolne. Największą sprzedaż odnotowano 6 września, sprzedano wówczas 182 tys. książek. Zaraz za podręcznikami najpopularniejsze okazały się książki dla dzieci oraz beletrystyka. Wszystkie trzy kategorie dominują niezależnie od płci kupującego, choć kobiety nieco częściej kupują publikacje dla najmłodszych. Sięgają także po literaturę piękną, obyczajową i erotyczną. Mężczyźni z kolei częściej szukają książek popularnonaukowych oraz historycznych, fantastyki i horrorów. Najpopularniejszymi autorami na Allegro okazali się: Anita Głowińska, Marta Galewska-Kustra i Remigiusz Mróz. – Pandemia zmieniła nasze podejście do literatury oraz wpłynęła na nawyki zakupowe. Biorąc …
Wyświetlono 25% materiału - 164 słów. Całość materiału zawiera 659 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się