Wtorek, 5 marca 2013
Między wierszami
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru2/2013
Poniedziałki od dawien dawna bywały w Polsce dniami odpoczynku dla aktorów. Za komuny spektakle wystawiał wtedy jedynie Teatr Telewizji, nierzadko transmitując przedstawienia na ekran bezpośrednio ze studia przy Placu Powstańców Warszawy. W IV RP, gdy i Melpomenę dopadła żądza pieniądza, zwyczaj ten zdaje się powoli zanikać. Niemniej sceny finansowane z kasy miasta czy państwa jeszcze go kultywują. Toteż w mroźny poniedziałkowy wieczór na wolnej w tym terminie Scenie Malarnia Teatru Studio zagościła książka. „Gabriela Gabi Kownacka” (Literackie Towarzystwo Wydawnicze), wytrawnego pióra Romana Dziewońskiego, to niezmiernie osobista opowieść o działalności artystycznej tej urodziwej i utalentowanej aktorki, zmarłej przedwcześnie na raka przed trzema laty. Właśnie w Studio ta absolwentka warszawskiej PWST święciła bodaj największy triumf teatralny. Mam tu na myśli farsę „Zagraj to jeszcze raz, Sam” Woody’ego Allena w reżyserii Adama Hanuszkiewicza, przez siedem sezonów bawiącą widownię. I pomyśleć, że po niespełna ćwierć wieku inscenizacja tego scenicznego szlagieru (14 adaptacji na krajowych scenach) w tym samym gmachu Pałacu Kultury i Nauki, tyle że na 6. piętrze, zakończyła się spektakularną klapą. No, ale jeśli dyrektor Michał Żebrowski przystał na powierzenie roli głównej Kubie …
Wyświetlono 25% materiału - 180 słów. Całość materiału zawiera 722 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się