Czwartek, 18 grudnia 2008
Dwugłos
CzasopismoKwartalnik Wyspa
Tekst pochodzi z numeru8
Zapewne dla wielu z Państwa informacja, że zrezygnowałem z funkcji redaktora naczelnego „Wyspy” nie jest niczym nowym. Takie wieści szybko się rozchodzą. Chyba muszę wytłumaczyć dlaczego. Powody są jak zwykle złożone, ale najważniejsze są dwa. Po pierwsze zrozumiałem, że pismo jest już na tyle ustabilizowane, można powiedzieć rozpędzone, że teraz to ja będę ograniczał jego rozwój. Bo z przyczyn osobistych i artystycznych nie mogę mu poświęcić tyle czasu i sił, ile by należało. Po drugie – jednak muszę to powiedzieć – bez trudu znosiłem brak pieniędzy, lokalu, sekretarki, ale stanąłem bezradny wobec małości ludzkiej. Nie ja pierwszy, nie ja ostatni. Generalnie jednak doświadczenie redagowania „Wyspy” muszę uznać za bardzo satysfakcjonujące. Wielu naprawdę znakomitych autorów powierzyło mi swoje teksty, choć początkowo wiedzieli o piśmie tylko tyle, ile im powiedziałem. Dzięki temu mogliśmy od razu zacząć z dość wysokiego pułapu. Potem z biegiem czasu krąg autorów pojawiających się w „Wyspie” stale się poszerzał. Wyliczenie ich jednym tchem …
Wyświetlono 25% materiału - 155 słów. Całość materiału zawiera 623 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki