Wtorek, 4 czerwca 2024
Rozmowa z ENRICO TURRINEM, wicedyrektorem biura Federacji Europejskich Wydawców (FEP)
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 618 (10/2024)
Jak duże jest brukselskie biuro FEP? Jesteśmy małym zespołem, którego dyrektorem jest Ann Bergman, a ja jestem jej zastępcą. Łącznie w biurze pracuje pięć osób. Jak długo jesteś związany z FEP? Pracuję w FEP już blisko 16 lat. Czym zajmowałeś się wcześniej? To była spora zmiana. Wcześniej pracowałem we Włoszech, ale zajmowałem się zupełnie inną dziedziną. Prowadziłem studia magisterskie i miałem zajęcia z zakresu stosunków międzynarodowych. Z wykształcenia jestem ekonomistą. Bardzo interesowała mnie ekonomia publikacji. Zostałem zatrudniony w FEP jako ekonomista, ale obecnie zajmuję się wszystkim po trochu, właśnie dlatego, że jesteśmy małym zespołem. Do moich głównych zadań należy prowadzenie statystyk sektora książki w Europie, a także zajmowanie się takimi sprawami jak podatki, co jest jedną z najważniejszych spraw w naszej branży, w tym wysokość podatku VAT na książki. Wiem, że to jest bardzo ważna sprawa dla polskich wydawców. Czy pamiętasz naszego reprezentanta w FEP z wcześniejszych lat, mam na myśli Piotra Marciszuka, który był prezesem Polskiej Izby Książki, a także FEP. Tak, to było wiele lat temu. To był mój trzeci prezes po Federico Motcie i Fergalu Tobinie. Piotr Marciszuk specjalizował się w dziedzinie publikacji edukacyjnych, zależało nam wówczas na tym, aby przyjrzeć się kwestiom, które są ważne dla wydawców edukacyjnych, więc zaczęliśmy się skupiać wokół udziału w spotkaniach wydawców oświatowych, co ostatecznie doprowadziło nas do stworzenia grupy poświęconej publikacjom edukacyjnym skupiającej się na tematach, które są specyficzne dla publikacji edukacyjnych. Piotr Marciszuk był pierwszym prezesem FEP z …
Wyświetlono 25% materiału - 239 słów. Całość materiału zawiera 956 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się