Wtorek, 18 lutego 2025
„Głos środowiska literackiego jest dla nas ważny”
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 635 (3/2025)
Podczas konferencji 13 lutego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłoszono powołanie zespołu ds. pola literackiego. Jak przekazała ministra kultury Hanna Wróblewska, do zadań zespołu należeć będzie „praca nad systemowymi rozwiązaniami w obszarze literatury, analizowanie zagadnień i problemów z uwzględnieniem twórców i podmiotów instytucjonalnych” oraz „realizacja zadań w obszarze pola literackiego”. Osoby wchodzące w skład zespołu reprezentują różne środowiska działające w obszarze rynku książki, które zaangażowane są w rozmowy o rynku. – To jest dla mnie bardzo ważne i w swoich działaniach bardzo mi zależy na tym, że móc opierać się na ekspertach. Spodziewam się po nich ciężkiej pracy, oni po mnie – skuteczności – mówiła ministra kultury. I dodała: – Głosy, które płyną do nas z pola literackiego, z rynku są czasem wzajemnie sprzeczne. Zespół wypracuje rekomendacje do przyjęcia przez całe pole, które potem my, ministerstwo i rząd, będziemy wprowadzać. Zespół ma pracować nad systemowymi rozwiązaniami w obszarze literatury. W informacji przekazanej przez resort kultury czytamy, że posiedzenia zespołu będą się odbywać co miesiąc. Każdy z członków w ramach wyznaczonego zakresu zadań będzie sporządzał opinie, ekspertyzy i analizy. W skład zespołu weszli: • Agata Diduszko-Zyglewska – przewodnicząca, MKiDN • Edyta Wiśniowska – sekretarz, MKiDN • Grzegorz Jankowicz – Instytut Książki • Magdalena Hajduk-Dębowska – Polska Izba Książki • Jacek Dehnel – Unia Literacka • Rafał Lisowski – Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury • Jerzy Woźniakiewicz – Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej …
Wyświetlono 25% materiału - 232 słów. Całość materiału zawiera 929 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się