środa, 3 marca 2021
Gdy w wakacje wraz z mężem, Zacharjaszem Muszyńskim, przygotowywaliśmy projekt „Dziewiętnastoletni marynarz – online”, chodziło nam o przeżycie, ale też zrobienie czegoś ciekawego. Trwała pandemia. Sprawy finansowe miały się słabo, by nie napisać źle. Stypendium, które dostał mąż, zapewniło środki finansowe i otworzyło przed nami możliwość zrobienia czegoś, o czym wcześniej myśleliśmy – możliwość ekranizacji listów, które w swoim czasie opublikowałam w książce „Dziewiętnastoletni marynarz”. Wydana w 2005 roku książka miała niewielki nakład i rozeszła się błyskawicznie. Niestety, nie było szans ani na dodruk, ani na drugie wydanie. Gdy zaczęła się pandemia, dostałam list od uwięzionego na statku marynarza, który prosił mnie o przesłanie skanu. Oferował nawet pieniądze. Wysłałam mu błyskawicznie. Przyszła odpowiedź, że dziękuje, jest pod wrażeniem, zachwycony i… zrozpaczony. Przeczytał w godzinę i nadal nie ma nic do czytania, a tkwi na kwarantannie na statku. Tak narodził się pomysł przeniesienia listów na ekran. Przy okazji stypendium dodatkowo mogłam zrealizować swoje marzenie stworzenia filmu fabularnego na podstawie jednoaktówki „Strach” autorstwa nadawcy listów, a prywatnie brata mojego dziadka, który w 1924 roku zmarł tragicznie w Szkole Morskiej w Tczewie. Nie przypuszczałam, że internetowy projekt filmowy, który nie miał liczącej się w milionach oglądalności, zaowocuje… propozycją przygotowania drugiej edycji niszowej książki, że wydawca sam zgłosi się do mnie, że prace ruszą tak błyskawicznie. Drugie wydanie „Dziewiętnastoletniego marynarza” jest już w …
Wyświetlono 25% materiału - 219 słów. Całość materiału zawiera 879 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się