Wtorek, 6 grudnia 2016
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru448-449
Trwa proces "prekonsultacji" nowej podstawy programowej nauczania ogólnego, której projekt przygotowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z opublikowanego na stronie internetowej resortu dokumentu wynika, że do szkół wraca "kanon lektur". Od IV klasy szkoły podstawowej nauczyciele i uczniowie otrzymają zestaw lektur obowiązkowych i uzupełniających. W wykazie lektur obowiązkowych w IV klasie znalazły się: "Akademia pana Kleksa" Jana Brzechwy, komiks Janusza Christy "Kajko i Kokosz. Szkoła latania", "Mikołajek" (wybór opowiadań) René Gościnnego i Jean-Jacquesa Sempé, utwory Adama Mickiewicza - "Powrót taty", "Pani Twardowska", "Pan Tadeusz" (opisy), także "Dynastia Miziołków" Joanny Olech, "Mazurek Dąbrowskiego" Józefa Wybickiego, a ponadto wybrane podania i legendy polskie, wybrane baśnie polskie i europejskie (w tym: "Kopciuszek", "Kot w butach" i "Sinobrody" Charlesa Perrault, "Bajka o rybaku i rybce" Aleksandra Puszkina oraz "Piękna i Bestia" Jeanne Marie Leprince de Beaumont), jak również wybrane wiersze Władysława Bełzy, Jana Brzechwy, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Joanny Kulmowej i Juliana Tuwima. Do zestawu lektur uzupełniających w IV zakwalifikowano: "Kapelusz za 100 tysięcy" Adama Bahdaja, "Tajemniczy ogród" lub inną powieść Frances Hodgson Burnett, powieśc "Król Maciuś Pierwszy" Janusza Korczaka, "Dzieci z Leszczynowej Górki" Marii Kownackiej i Zofii Malickiej, także powieści: "Cudowna podróż" Selmy Lagerloef i "Biały mustang" Sat-Okha. W spisie znalazł się też wybór innych tekstów kultury, w tym utwory dla dzieci i młodzieży, ponadto film i spektakl teatralny z …
Wyświetlono 25% materiału - 214 słów. Całość materiału zawiera 858 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się