Czwartek, 26 września 2019
13.12.1924-30.08.2019
Kiedy ktoś osiąga słuszny wiek i zmaga się z różnymi dolegliwościami, mimo radości przebywania z nim, staramy się oswajać z myślą, że wszystko zdarzyć się może. Drogi Janie, tak było w czerwcu 2018 roku, gdy opuściła Ciebie i nas Kochana Joanna. Byłeś bardzo, bardzo smutny. Na szczęście wtedy zamieszkałeś w pokoiku Joanny, w domu Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego przy ulicy Gimnazjalnej w Warszawie. I zaczęła się w Tobie łagodna zmiana. Czy to sprawiła Joanna? Z ciepłym uśmiechem zerkająca na Ciebie z portretu, która jakby wiedziała, że musisz jeszcze chwilę tutaj zostać, żeby załatwić różne sprawy. Czy sprawiła to troskliwa opieka Sióstr? Trudno powiedzieć, co na to wpłynęło, ale na kilka miesięcy odzyskałeś siły i poczułeś, Janie, że masz misję do wypełnienia – tak mi powiedziałeś – „wiesz, to moja misja, muszę się przygotować, przeczytać, żeby głos dobrze brzmiał”. Cieszyłam się, że nabrałeś radości życia. Twoją misją było aktywne uczestnictwo we mszy. Przypomniałeś sobie czasy, gdy byłeś ministrantem, taki powrót do dzieciństwa. Pewnego jesiennego dnia zaprosiłeś mnie do wzięcia udziału we mszy. W niedzielę, rankiem, weszłam do malutkiej kaplicy mieszczącej się w Domu Sióstr Jezusa Miłosiernego. I poczułam… niezwykłą atmosferę. W kaplicy było kilka osób: ks. …
Wyświetlono 25% materiału - 195 słów. Całość materiału zawiera 783 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się