Poniedziałek, 9 stycznia 2012
Powodem jest Authors Guild
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru317
Mogło się wydawać, że porozumienie między firmą Google a branżą wydawniczą utknęło w martwym punkcie, tymczasem sprawa znowu nabiera rozpędu. 12 grudnia prawnicy amerykańskiej organizacji zrzeszającej autorów, Authors Guild, złożyli pozew zbiorowy, tym samym przekreślając wstępne porozumienie zawarte na rozprawie z 15 września. Wniosek otwiera kolejny etap sporu prawnego, który dotyczy skanowania przez Google wszelkich dostępnych publikacji, pochodzących ze zbiorów bibliotecznych, w celu stworzenia globalnej bazy wytworów piśmienniczych, a który ciągnie się już od kilku lat. Zawartość pozwu nie budzi zaskoczenia – zdaniem Authors Guild „program Google ma przede wszystkim komercyjne cele”. Czytamy, że „firma uruchomiła …
Wyświetlono 25% materiału - 96 słów. Całość materiału zawiera 387 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się