Poniedziałek, 13 marca 2006
Najlepsze polskie księgarnie
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru3/2006
Strefa Słowa” jest księgarnią o profilu literackim oraz klubem, w którym odbywają się wieczory literackie i kameralne koncerty. To znakomite miejsce spotkań, gdzie przy kawie można poczytać książkę, przejrzeć gazetę, pograć w scrabble i posłuchać muzyki. Pomysł „Strefa…” została otwarta pod koniec sierpnia 2005 roku. Koncepcję klubuksięgarni opracowało dwoje miłośników literatury pięknej, jak mówią sami o sobie właściciele. Według nich literatura piękna to myśli przekazywane za pośrednictwem słów, a książka żyje dzięki myślom człowieka, będącego jej twórcą. Stąd są przekonani, że należy sprzedawać i promować słowo pisane inaczej, niż sprzedaje się na przykład ryzę papieru, czy zeszyt w kratkę. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą kupować książki w miejscach, w których można dodatkowo odpocząć lub umówić się ze znajomymi na pogawędkę, stworzyli… strefę słowa. Nie jest to więc, jak podkreślają, księgarnia-sklep, ale kluboksięgarnia, w której ludzie rozmawiają ze sobą, dzielą się opiniami na temat ulubionego rodzaju muzyki, dobrego filmu i ciekawej książki. W tej strefie słowo pisane spotyka się z mówionym. Jak mówią właściciele, jest to wręcz wymarzone miejsce do spotkań z twórcami książek, ale nie tylko, bo tutaj dobrze rozmawia się z każdym. Miejsce Księgarnia zajmuje lokal o powierzchni ponad 100 mkw. w starej kamienicy u zbiegu ulic Słowackiego i Mickiewicza, w samym sercu pięknej dzielnicy Jeżyce, znanej czytelnikom książek Małgorzaty Musierowicz. Nota bene autorka sagi …
Wyświetlono 25% materiału - 218 słów. Całość materiału zawiera 872 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się