Poniedziałek, 24 września 2007
Rzecz o Monice Kalinowskiej
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru9/2007
Warszawianka, rocznik 1973. Ukończyła Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na UW, co wychodzi na jaw, ilekroć przychodzi do spontanicznego komentowania zawartości gazet „lub czasopism”. To dziennikarskie zwierzę w skórze wydawcy, cierpiące na brak trybuny do głoszenia rzadko popularnych opinii o środowisku, w którym pracuje. Powie dużo, tylko nie pod nazwiskiem. „Bo nie mogę”, ucina za każdym razem nagabywana do upublicznienia swoich refleksji. A szkoda, oj, szkoda… Swoją przygodę z rynkiem książki zaczynała w nieistniejącej już hurtowni Filar, a później w wydawnictwie o tej samej nazwie. Przez krótki czas była kupcem książek w jednej z dużych sieci francuskich marketów (nie bardzo chyba chce, żeby pisać, w której), następnie przez trzy lata pracowała w wydawnictwie Egmont, a od pięciu lat pracuje w Naszej Księgarni – od trzech lat jako dyrektor działu wydawniczego. To właśnie ona – do spółki z Agnieszką Tokarczyk, prezes i właścicielką oficyny, oraz Markiem Dobrowolskim, dyrektorem handlowym – decydują dziś o obliczu i sukcesach tej firmy. A te ostatnie są niekwestionowane. Poprawa wszystkich parametrów ekonomicznych oraz zmiany widoczne gołym okiem (coraz ładniejsze i ciekawsze książki, duże inwestycje w wewnętrzne public relations i satysfakcja pracujących tam ludzi, wreszcie – widoczna i niebanalna promocja) powodują, że wielu z zazdrością patrzy w kierunku edytora z ul. Sarabandy w podstołecznym Piasecznie, jak i jego dyrektora wydawniczego – łakomego kąska branżowych łowców głów. …
Wyświetlono 25% materiału - 219 słów. Całość materiału zawiera 876 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się