Poniedziałek, 5 lutego 2007
Książka i prawo
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru1/2007
W czasie podróży służbowej pracownik musi coś jeść. Na pokrycie zwiększonych kosztów wyżywienia przysługuje mu dieta. Od 1 stycznia 2007 roku wynosi ona 23 zł (w 2006 roku było to 22 zł). Zmiana wynika z rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 listopada 2006 roku (weszło w życie 1 stycznia 2007), zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju (Dz. U. nr 227, poz. 1661). Uprawnienie pracownika do diet ma charakter roszczeniowy; oznacza to, że pracownik może domagać się wypłacenia diety, jednak inaczej niż w przypadku wynagrodzenia za pracę pracownik może z tego prawa zrezygnować. Rezygnacja powinna mieć charakter pisemny i zawierać uzasadnienie. Jedno jest pewne – dieta nie jest składnikiem wynagrodzenia i nie można jej od wynagrodzenia odliczyć. Jak liczyć diety Wysokość diet ustala się od momentu rozpoczęcia podróży służbowej do czasu jej zakończenia. W przypadku krótkich wyjazdów, trwających krócej niż dobę, diety ustala się następująco: – gdy podróż trwa od 8 do 12 godzin – przysługuje połowa diety, – gdy podróż trwa powyżej 12 godzin – pracownik otrzymuje dietę w pełnej wysokości. Gdy podróż służbowej trwa więcej niż jedną dobę, przy czym co najmniej jedna doba jest niepełna, dietę oblicza się następująco: – za rozpoczętą dobę trwającą do 8 godzin – połowa diety, – za rozpoczętą dobę powyżej 8 godzin – dieta …
Wyświetlono 25% materiału - 234 słów. Całość materiału zawiera 937 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się