środa, 7 grudnia 2016
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru11/2016
- Najbardziej znaną polską pisarską w Meksyku jest Elena Poniatowska - u nas praktycznie postać anonimowa... - Miałam przyjemność poznać ją osobiście i kilkakrotnie z nią rozmawiać. Odwiedziłam jej dom, poznałam jej koty, podziwiałam imponującą kolekcję książek, albumów i orchidei. Jest zupełnie niezwykła, zawsze pogodna, nadzwyczaj aktywna i wysportowana jak na swój wiek. Gdy spotkałam ją kilka lat temu, od początku miałam ochotę się z nią zaprzyjaźnić. To dość trudne, biorąc pod uwagę popularność Poniatowskiej, ale udało nam się widzieć kilka razy, co uważam za wielki sukces. - Czy we współczesnym Meksyku można odnaleźćpotomków jego mieszkańców z czasów prekolumbijskich: Olmeków, Majów, Tolteków czy Azteków? - Oczywiście, że tak! Do dziś w całym kraju znajdziemy Indian żyjących według prastarych zwyczajów, mówiących rdzennym językiem i kultywujących tradycje przodków. Często owe społeczności żyją wysoko w …
Wyświetlono 25% materiału - 132 słów. Całość materiału zawiera 528 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się