Piątek, 18 grudnia 2015
Wzrost we Frankfurcie
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru420
Tegoroczne najważniejsze wydarzenie światowego przemysłu książki, jakim są Targi Książki we Frankfurcie , trwało od 14 do 18 października. Odwiedziło je 275 tys. osób, wśród których samych profesjonalistów było 140474. Liczba odwiedzających zwiększyła się o 2 proc. w stosunku do roku poprzedniego.W Targach uczestniczyło 7103 wystawców z 106 krajów, odbyło się ponad 4000 spotkań publicznych i innych wydarzeń, akredytowano 9300 dziennikarzy. Organizatorem targów jest spółka The Frankfurt Book Fair, której właścicielem jest Boersenverein czyli Niemiecki Związek Wydawców i Księgarzy. Gościem honorowym była Indonezja, a w następnych latach będą kolejno: Holandia z Flandrią, Francja i Gruzja. Istotną zmianą, o jakiej sporo dyskutowano we Frankfurcie, było zamknięcie ekspozycji w wielkiej hali nr 8, w której przez lata bogatą ofertę prezentowali wydawcy amerykańscy. Część z nich zrezygnowała z przyjazdu do Frankfurtu, a tych, którzy przyjechali, umieszczono w nowych przestrzeniach hali 3. Dzięki takim zmianom zmniejszyły się odległości między skrajnymi halami na targach i łatwiej było się po nich poruszać. Jak zwykle bardzo widoczna była obecność mediów, głównie oczywiście niemieckich. Na żywo transmitowane były spotkania z autorami w kanałach radiowych i telewizyjnych oraz w internecie, a jako najbardziej efektywny przykład wskazywano miejsce zatytułowane "Das blaue Sofa", gdzie na prawdziwie błękitnej kanapie zasiadali mniej lub bardziej znani pisarze, a wśród nich laureaci Deutsche Buchpreis za rok 2015, jednego z najważniejszych wyróżnień literackich w Niemczech. Laureatem tej nagrody został Frank Witzel za książkę "Die Erfindung der Roter Armee …
Wyświetlono 25% materiału - 232 słów. Całość materiału zawiera 928 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się