Czwartek, 3 listopada 2011
Rozmowa z Michaelem Vogelbacherem, kierownikiem wydziału usług informatycznych w MVB Marketing und Verlagsservice des Buchhandels GmbH
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru313
Libreka prowadzi projekt Verzeichnis der Lieferbaren Bücher (Katalog Dostępnych Książek). Czym zajmuje się on w praktyce? Katalog Dostępnych Książek istnieje od 40 lat i pełni funkcję centralnego katalogu, który służy do wyszukiwania i zamawiania książek. Zawiera informacje o ponad milionie książek z oferty 20 tys. wydawnictw. Jest wyjątkowy, jeśli chodzi o jakość danych. Dodatkowo pozwala na przeszukiwanie zbioru ponad 1,7 mln archiwalnych tytułów. Od 2011 roku jest też oficjalną informacją na temat cen detalicznych wszystkich niemieckich książek. Oznacza to, że wszystkie ceny podane w VLB obowiązują wszystkich książkowych detalistów na terenie całych Niemiec. Trzeba pamiętać, że zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem, wszyscy sprzedający książki muszą stosować podaną przez wydawnictwo cenę detaliczną. Informacje o jakich produktach gromadzi VLB? O prawie wszystkim, co interesuje branżę księgarską. Przy czym obecnie nie są to wyłącznie informacje o książkach drukowanych, ale także o e-bookach, audiobookach, kalendarzach, DVD, mapach i innych artykułach nieksiążkowych. Obok informacji bibliograficznych w …
Wyświetlono 25% materiału - 153 słów. Całość materiału zawiera 614 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się