Poniedziałek, 14 grudnia 2009
800 tytułów na początek
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru262
10 grudnia do sprzedaży trafił pierwszy polski czytnik e-booków – eClicto. Dystrybucją czytnika wraz z autorskim oprogramowaniem Manager eClicto, zajmuje się firma Kolporter. – Początkowo produkt będzie dostępny w sprzedaży on-line i kilku testowych salonach multimedialnych – zapowiedział Tomasz Ziąbka, wiceprezes spółki Kolporter Info, która odpowiada za projekt. Produkt dzień przed premierą zaprezentowano dziennikarzom (osobom z branży znany jest od dłuższego czasu, pokazywany był m.in. na Międzynarodowych Targach Książki w maju oraz na Targach Książki w Krakowie w listopadzie). Konferencja prasowa wypadła dość niefortunnie, nie obyło się bez błędów technicznych, najbardziej wstyd organizatorom musiało być w momencie gdy przed kamerą telewizyjną załadowana do czytnika książka… nie otworzyła się. Ważący 174 gramy czytnik korzysta z technologii e-papieru, kosztuje 899 zł, a w cenie klient otrzymuje 100 załadowanych e-booków (w znacznym stopniu tytułów na wolnych licencjach). Zarząd Kolportera przyznał, że jest to projekt pilotażowy, nie podano, ile czytników trafia do dystrybucji (nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że poniżej 1000 sztuk), urządzenie jak i oprogramowanie wciąż będą udoskonalane, podpisywane są nowe umowy z …
Wyświetlono 25% materiału - 168 słów. Całość materiału zawiera 675 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się