Poniedziałek, 8 sierpnia 2011
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru306
Pamiętacie? Pewnie nie pamiętacie. Przypomnę zatem: w dawnych czasach, kiedy świat był podzielony i nieustannie na granicy wojny (nuklearnej), dochodziło od czasu do czasu do „szczytów”, czyli spotkań stron konfliktu zwanego zimną wojną. Efektem tych spotkań na szczycie były komunikaty, które publikowała „Trybuna Ludu” a za nią wszystkie pozostałe dzienniki w Polsce Ludowej. Brzmiały one zazwyczaj podobnie: obie strony zapewniały, że „dołożą starań”, że „będą bronić pokoju do ostatniego żołnierza”, że „nawiążą współpracę” itp. Komentarz dyżurnego redaktora rzeczonej „Trybuny Ludu” brzmiał zawsze tak samo: „Amerykanie to świnie, podżegacze i soldateska, zaś socjalistyczna wspólnota da temu odpór”. I do następnego szczytu… 29 czerwca bieżącego roku odbyło się – na szczycie – spotkanie prezesa Polskiej Izby Książki Piotra Marciszuka z prezesem Empiku Markiem Minkiewiczem. Po spotkaniu obaj panowie wydali komunikaty. Prezes Marciszuk stwierdził m.in.: „Prezes Minkiewicz potwierdził swą dobrą wolę poprawy relacji z dostawcami i przedstawił plan naprawczy. Stanowczo stwierdził, iż książka jest i pozostanie…”. Natomiast prezes Minkiewicz zakomunikował m.in.: „Obie strony spotkania potwierdziły, iż po trudnym dla książki pierwszym kwartale bieżącego roku […] widoczne są już pierwsze oznaki ożywienia”. Komunikaty prezesów ociepliły atmosferę i groźba wojny jądrowej została chwilowo zażegnana. Świat odetchnął z ulgą. Ja nie… Oświadczenia obu Wysokich Stron są kolejnym dowodem na to, że jeśli w dalszej lub bliższej przyszłości branża książki zbankrutuje naprawdę, a …
Wyświetlono 25% materiału - 216 słów. Całość materiału zawiera 866 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się