Poniedziałek, 29 grudnia 2014
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru397
We wtorek 16 grudnia prezydent Bronisław Komorowski uczestniczył w inauguracji internetowej wersji „Polskiego słownika biograficznego”. – To dzieło ważne dla tożsamości narodu, tożsamości naszego państwa i naszego wspólnego dorobku – powiedział prezydent podczas inauguracji, jaka odbyła się w Warszawie. Jak czytamy w depeszy PAP zamieszczonej na prezydenckim portalu, Internetowy Polski Słownik Biograficzny został udostępniony przez Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA). Jest to ogólnodostępna internetowa biblioteka multimedialna poświęcona najwybitniejszym postaciom, które wpłynęły na historię Polski. Podstawę serwisu stanowi 49-tomowy „Polski Słownik Biograficzny”, zawierający 27,3 tys. haseł, wydawany od 1935 roku początkowo przez Polska Akademię Nauk, a obecnie przez Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk. Prezydent podziękował za przedłużenie funkcjonowania „Polskiego Słownika Biograficznego”, którego funkcję ma pełnić teraz Internetowy Polski Słownik Biograficzny. Jego zdaniem „Polski Słownik Biograficzny” to „zupełnie niebywałe dzieło, które jest odbiciem tego, jak my sami siebie widzimy”. „Jestem przekonany, że to będzie dzieło nigdy niekończące się, zarówno pod względem uzupełnienia treści, ale także szukania …
Wyświetlono 25% materiału - 153 słów. Całość materiału zawiera 614 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się