Wtorek, 5 grudnia 2017
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 471
Amerykańscy naukowcy ustalili, że z lektury literatury science fiction czytelnik wynosi dużo mniej niż z prozy realistycznej, gorzej też wczuwa się w życie samych bohaterów. W badaniu przeprowadzonym przez profesorów Chrisa Gavalera i Dana Johnsona, naukowców z Uniwersytetu Washington and Lee, 150 uczestników badania poproszono o lekturę opowiadania długości 1000 słów. Każda z wersji tekstu dotyczyła bohatera, który wchodzi do publicznej jadalni i jest zmuszony do interakcji ze znajdującymi się tam postaciami, po tym jak jego negatywna opinia o lokalnej społeczności została upubliczniona. W realistycznej wersji bohater wchodzi do restauracji po tym jak jego list do redakcji ukazał się w miejscowej gazecie. W wersji science fiction bohater wchodzi do jadalni na stacji kosmicznej zamieszkałej przez ludzi, kosmitów i …
Wyświetlono 25% materiału - 118 słów. Całość materiału zawiera 474 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się