Poniedziałek, 16 lutego 2015
Jaki będzie rynek książki za trzy lata?
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru401
„Rzeczpospolita” 4 lutego opublikowała prognozowaną wielkość rynku książki według PwC w trzech segmentach: książki specjalistyczne, literatura piękna i popularna oraz książki do nauki. Poza ostatnią, w każdej z kategorii specjaliści z PwC zapowiadają wzrosty. Prognoza obejmuje wartość rynku książki papierowej i e-booków. Brak wyjaśnienia, co konkretnie oznaczają podane kategorie, czy np. poradniki ilustrowane to wg PwC książki specjalistyczne, czy do nauki, nie wyodrębniono literatury dziecięcej. Niezależnie jednak od przyjętej metodologii, zarówno wyjściowa wartość rynku za 2015 rok, jak i prognoza na 2018, wydają się być niezwykle optymistyczne, zwłaszcza w kontekście zmian na rynku podręczników szkolnych, ale także w kontekście zmian ogólnocywilizacyjnych, jak i polskiej specyfiki – tendencji do wyprzedaży. O ile można mieć nadzieję, że ta ostatnia zakończy się najpóźniej w 2016 roku, to inne negatywne tendencje mają charakter długofalowy, nadzieja, że wartość …
Wyświetlono 25% materiału - 133 słów. Całość materiału zawiera 532 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się