Piątek, 24 lutego 2006
Łódź na Pragę via Belgia
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru2/2006
Alfred Hitchcock poleca nie tylko filmy. Przekonaliśmy się o tym w Traffic Clubie, gdzie Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita rekomendowało pierwszy numer miesięcznika firmowanego personaliami wirtuoza suspensu. O dziwo nie dopisała frekwencja. Może dlatego, że konferencję wyznaczono w samo południe, że przywołam tytuł klasycznego westernu. Mówiąc serio, edytor popełnił błąd powierzając organizację imprezy agencji public relations, która najwyraźniej nie podołała zadaniu, co dobitnie potwierdzała liczba pustych krzeseł. Redaktor naczelny pisma – Arkadiusz Nakoniecznik, indagowany przez Tomasza Raczka, poinformował o założeniach periodyku, zamieszczającego tłumaczenia opowiadań z dreszczykiem autorów anglosaskich. Ale nie wyłącznie. Ambicją redakcji jest drukowanie co miesiąc przynajmniej jednego tekstu polskiego pisarza. A więc literaci do piór! Rarytasem, szczególnie dla varsavianistów, jest z pewnością album pt. „Praga. Prawa strona Warszawy”, którego promocja – o dziwo! – odbyła się w Śródmieściu. Konkretnie w sali konferencyjnej Polskiej Agencji Prasowej, zajmującej od niemal dwu lat gustowną „plombę” przy ulicy Brackiej. Co ciekawe, książki nie opublikowało żadne z wydawnictw profesjonalnych, lecz enigmatyczna spółka miejska PRW Holding Wars. Licznie przybyłych gości przywitały rzewne tony ulicznych szlagierów z lat międzywojennych w interpretacji podwórkowej kapeli. Zawartość …
Wyświetlono 25% materiału - 177 słów. Całość materiału zawiera 711 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się