Czwartek, 29 stycznia 2015
Wydawca Roku 2014
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru1/2015
Nagrodę „Wydawca Roku” przyznaliśmy Wydawnictwu Prószyński Media za kreowanie rynkowych mód i aktywność w zakresie promocji czytelnictwa służące zwiększeniu zainteresowania książką. Istniejące od 1989 roku wydawnictwo jest przez całe 25-lecie jednym z najważniejszych uczestników polskiego rynku książki. Rozpoczęło od edycji czasopism, potem bardziej skoncentrowało się na książkach, a program edytorski obejmuje literaturę polską i światową, zarówno klasykę, jak i prozę współczesną, literaturę faktu i biografie, kulinaria, książki popularnonaukowe oraz tytuły dla dzieci i młodzieży. Nazwisko Prószyński w nazwie wydawnictwa oznacza Mieczysława Prószyńskiego, jednego z czterech „ojców założycieli”, ale też nawiązuje do wspaniałej tradycji edytorskiej rodu Prószyńskich, bo dziadek Mieczysława czyli Konrad Prószyński, bardziej znany pod pseudonimem Kazimierz Promyk, był legendarnym wydawcą i rewydadaktorem naczelnym „Gazety Świątecznej”, tygodnika, który ukazywał się od drugiej połowy …
Wyświetlono 25% materiału - 123 słów. Całość materiału zawiera 495 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki