Poniedziałek, 10 stycznia 2011
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru291
Gdy człowieka dopada grypa, w jego wyobraźni budzą się upiory. W zakatarzonej głowie, pod przymkniętymi powiekami, chaotycznie przesuwają się rozmaite wizje, którym sensy nadają niepokój, obsesje i strach. Co to będzie?… Rubikon Nowego Roku przekroczony, dech książkowej branży wstrzymany, a w pamięci tłucze się grudniowy tytuł z „Dziennika Gazety Prawnej”: „20 mln nowych książek może trafić na makulaturę”. A więc trafią czy nie trafią, trafią czy nie trafią… Z braku koniczyny obrywam nerwowo listki przywiędłej paprotki. Nie uspokajają mnie przywołani w tekście artykułu Łukasz Gołębiewski ani Piotr Marciszuk. Powiadają bowiem, że… może być trudno, a w zasadzie niewesoło, a tak po prawdzie, to raczej ciężko niż lekko, czyli… nie wiadomo jak będzie. A to oznacza, że należy się bać, a nie cieszyć. Zakażona grypą wyobraźnia podsuwa apokaliptyczną, ale i perwersyjnie przyjemną wizję rozsianych po Polsce punktów skupu makulatury, obleganych przez miłośników taniej książki, którzy worami wynoszą owe miliony egzemplarzy, ku radości właścicieli umieralni papieru. Nabywanie książek w punktach skupu surowców wtórnych to socjologicznie ciągle dziewiczy, ale jakże frapujący teren dla badaczy rynku. Nadarza się zatem okazja jedyna w swoim rodzaju; polecam ją szczególnie Bibliotece Analiz. Pod powiekami widzę diaboliczną twarz ministra finansów. Obraca w palcach pięciozłotową monetę, która za chwilę pofrunie nad biurkiem, po czym spadnie: orzeł czy reszka? A od tego zależy, czy VAT zamieni skupy makulatury w księgarnie, czy też da …
Wyświetlono 25% materiału - 223 słów. Całość materiału zawiera 895 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się