Czwartek, 1 grudnia 2005
CzasopismoWiadomości Księgarskie
Tekst pochodzi z numeru45
Programy wyborcze wszystkich partii politycznych zawierają obietnice uzdrowienia tych obszarów życia społecznego, które według znacznej liczby potencjalnych wyborców wymagają pilnej naprawy. Wiele wskazuje na to, że w przypadku podręczników szkolnych zwycięska formacja zamierza jednak dotrzymać wyborczych obietnic. Oznacza to, że temat jest nie tylko w dalszym ciągu nośny społecznie, ale także możliwy do realizacji. Tym, którzy nie wykazywali większego zainteresowania polityką należy się wyjaśnienie – sprawa dotyczy propozycji Prawa i Sprawiedliwości ustawowego ograniczenia cen podręczników szkolnych przez ustalenie ich maksymalnego poziomu. Rada Polskiej Izby Książki w wydanym z tej okazji komunikacie zdecydowanie sprzeciwia się tym propozycjom słusznie wskazując na negatywne skutki pomysłu, takie jak „powstawanie podręczników o okrojonej treści, co spowoduje obniżenie obecnego poziomu nauczania” oraz że „wbrew intencjom ustawodawcy zaszkodzi to dzieciom z rodzin uboższych, których nie będzie stać na dokupienie książek uzupełniających wiedzę podstawową”. Co prawda, dzieci z rodzin uboższych już teraz nie stać na podręczniki, więc niewiele się w ich życiu zmieni. W drugiej jednak części komunikat kreśli możliwości naprawy, bez stosowania kontrowersyjnych rozwiązań cenowych: „Jeśli Państwo Polskie rzeczywiście stawia …
Wyświetlono 25% materiału - 173 słów. Całość materiału zawiera 692 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się