Poniedziałek, 21 sierpnia 2006
Księgarnia-Galeria „Nieznany Świat”
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru8/2006
Już od dziesięciu lat w samym centrum stolicy, w gmachu Państwowego Muzeum Etnograficznego przy ulicy Kredytowej 1 działa Księgarnia-Galeria „Nieznany Świat”. Jest to największa stacjonarna księgarnia ezoteryczna w Polsce połączona z galerią sztuki psychotronicznej. Placówka należy do Wydawnictwa „Nieznany Świat” Marka Rymuszki i Anny Ostrzyckiej- Rymuszko. – Księgarnia powstała z miłości do książek oraz pasji badania nieznanego. Ponadto do zrealizowania tego przedsięwzięcia zmobilizowali nas sami czytelnicy miesięcznika „Nieznany Świat” – pisma dla wszystkich, którzy myśląc i czując, chcą wiedzieć więcej niż inni. To właśnie oni pragnęli mieć szansę zdobycia w jednym miejscu różnych publikacji z kręgu swoich zainteresowań. Inicjatywie tej przyklasnęli ochoczo również współpracujący z naszą redakcją wydawcy książek – wyjaśnia pomysłodawczyni placówki Anna Ostrzycka-Rymuszko, która pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego w „Nieznanym Świecie”. Ezoteryka i astrologia Przez lata księgozbiór sukcesywnie się powiększał o kolejne tytuły, co wymagało nieustannych zmian aranżacji wnętrza. – Mimo stłoczenia regałów i stołów ekspozycyjnych staramy się utrzymać nastrój inności, wyprawy ku tajemnicy, zachowując aranżację nawiązującą do starych murów w kolorystyce ziemi meksykańskiej lub Maroka. Ciasno nam na powierzchni 60 metrów, ale przywiązanie do tego stylowego miejsca sprawia, że przynajmniej na razie nie zamierzamy zmieniać adresu – przyznaje współwłaścicielka. W katalogu jest obecnie ponad 5000 tytułów, nie licząc oferty galerii. Na bieżąco księgarnia zamawia wszystkie nowości i jednocześnie wyszukuje końcówki nakładów poszukiwanych tytułów. Całość pogrupowana …
Wyświetlono 25% materiału - 219 słów. Całość materiału zawiera 877 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się