środa, 1 marca 2023
180 TYS. TYTUŁÓW W DOSTĘPIE ABONAMENTOWYM W POLSCE I W NIEMCZECH
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 588 (4/2023)
W czwartym kwartale 2022 roku platforma z e-bookami i audiobookami Legimi odnotowała wzrost bazy użytkowników i wzrost przychodów. Przychody spółki wyniosły 17,7 mln zł, co oznacza dynamikę wzrostu na poziomie 32 proc. w porównaniu z analogicznym kwartałem roku ubiegłego. Na poziomie jednostkowym spółka zanotowała przychody w wysokości 17,6 mln zł. „Co prawda tempo wzrostu jest wolniejsze od lat ubiegłych, zwłaszcza z okresu pandemicznego, jednak w obliczu osłabienia siły nabywczej klienta detalicznego związanego z inflacją, należy uznać ten wynik za zadowalający” – wskazano w komunikacie. Legimi odnotowało 65 tys. zł skonsolidowanej straty netto w czwartym kwartale 2022 roku wobec 0,56 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Zysk operacyjny wyniósł 0,38 mln zł wobec 0,17 mln zł straty rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 1,12 mln zł wobec 0,47 mln zł zysku rok wcześniej. „Czwarty kwartał to czas, w którym użytkownicy najchętniej sięgają po książkę jako sposób na spędzenie długich wieczorów oraz intensyfikują zakupy na prezent. Widać to również w zauważalnym, w porównaniu do poprzednich kwartałów, wzroście dynamiki przychodów generowanych ze sprzedaży książki drukowanej, oferowanej klientom Legimi” – wskazuje spółka. W całym 2022 roku spółka miała 0,58 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 1 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 62,68 mln zł w porównaniu z 48,57 mln zł rok wcześniej. W celu poprawienia wyników finansowych (wyższe koszty operacyjne i wyższe …
Wyświetlono 25% materiału - 228 słów. Całość materiału zawiera 914 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się