Poniedziałek, 14 czerwca 2010
Warszawski Kiermasz Książki i Prasy
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru276
Na kiermasz dotarłem o 11. Słońce przygrzewało. – Spalimy się tutaj – słychać było z kilku stoisk. Antykwariaty, wydawcy znani zarówno z WTK jak i z MTK. Wszystkie stoiska udostępnione przez miasto za darmo. Ochrona poza godzinami otwarcia (10-18). – Książki przywieźliśmy wczoraj – zostawiliśmy w namiocie i dzisiaj rano znaleźliśmy wszystko w porządku. Wprawdzie zgłosiliśmy organizatorom nasze spotkania autorskie w ubiegły piątek, ale nie znalazły się w drukowanej informacji – mówi jeden z warszawskich księgarzy. Wprawdzie ta informacja to chyba druk cyfrowy – jakości ksero – ale nie ma w nim informacji o spotkaniach z „fantastycznymi” autorami (w przenośni i dosłownie): Konrad T. Lewandowski w sobotę i Jacek Komuda w niedzielę. Na estradzie znajdującej się w rogu mariensztackiego placu – takie trochę większe stoisko – dwaj panowie w trykotach wyczyniali różne akrobacje, potem pan z pytonem „przygarnął” chłopca z widowni ogonem nakrapianego gada. Widownia powoli się zapełniała, później chodząc od stoiska do stoiska łowiłem uchem standardy jazzowe grane przez kwartet z pobliskiej szkoły muzycznej przy ul. Bednarskiej – świetny pomysł, promocja młodych talentów. Kiedy dotarłem z powrotem w pobliże sceny – trwał właśnie spektakl baletowy (pantomima) – na widowni komplet, również dużo widzów stojących, w różnym wieku – nawet maluchy w nosidełkach na plecach rodziców obok dojrzałych widzów trzeciego wieku. A co na stoiskach? W antykwariatach np. znalazłem przygody doktora Dolittle’a – pierwsze wydania z 1957 roku (format b5) i trzecie z lat 80. (a5 miękka). Niestety moje są z drugiej edycji (początek lat 70; a5 oprawa twarda). Ale miły antykwariusz obiecał poszukać ich dla mnie. W innym stoisku oryginalny „Przegląd Gospodarczy i Polityczny 1938” (oprawa w kawałkach – oddzielnie grzbiet i okładki – jedyne 50 zł). Reprint tego zrobił chyba PAP – lecz oryginał to oryginał. Na stoisku z angielskimi książkami mamy prawdziwego Anglika – możemy sobie uciąć miłą pogawędkę w tym języku. Niestety, nie ma nic o pokerze, ale sam jest graczem, a po książki odsyła do swojej księgarni w podziemiach BUW – może coś tam znajdę. W stoisku Zysk i S-ka pytam o „Annę Solidarność” – premierę ustalono już na 22 czerwca. A dlaczego na stronie wirtualnych targów książki nie ma okładki – tylko zapowiedź? Podobno autor z wydawcą spierają się o kolor okładki: jeden chce by była beżowa – jak w edycji próbnej – egzemplarzy recenzenckich wydanych z okazji WTK i konferencji promującej książkę; drugi chce by tło było w ciemniejszej tonacji. Co z tego wyjdzie – zobaczymy już niedługo. Na razie na stoisku oferują książki dla dzieci, serię podróżniczą (wydaną wspólnie z Bernardinum, którego są dystrybutorem): Cejrowski, Halik… oraz aktualne bestsellery m.in. dwa tomy biografii Mariana Zacharskiego. Egmont nastawił się …
Wyświetlono 25% materiału - 436 słów. Całość materiału zawiera 1747 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się