Poniedziałek, 12 listopada 2012
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru341
Wszystkie targi książki zaliczone, konwentykle rozmaitych organizacji branżowych odbyte, najważniejsze książki opublikowane, literackie i branżowe nagrody rozdane. Czas zacząć przygotowania do zimowej drzemki. Jeszcze na koniec mikołajkowe żniwa, a potem już tylko marzenia o sennych i leniwych Świętach, zakłócanych jedynie refleksją, że mijający rok nie był najlepszy dla książkowej branży. Wszystkim spada. Spadają obroty, spada oferta tytułowa, spada jakość wydawanych książek, spadają dotacje, spadają nastroje itd… Jeśli cokolwiek rośnie, to jedynie marże pośredników i książkowe piractwo. Krótko mówiąc: kryzys i niepewność! A w dodatku nieodwracalne zmiany cywilizacyjne, które nieuchronnie zaszkodzą słowu pisanemu. Już szkodzą! Jak twierdzi Łukasz Gołębiewski, grubych książek już prawie nikt nie chce czytać, bo woli ich streszczenia, skróty, fragmenty i obrazki. Podczas tegorocznych targów książki we Frankfurcie ten nastrój pesymizmu i niepewności towarzyszył wielu uczestnikom, chociaż rzecz jasna w rozmaitym stopniu i rozmaitej formie. Przypominam sobie filozoficzny wyraz twarzy Grzesia Majerowicza, który z egzystencjalnym smutkiem w oczach rzekł do mnie: „Popatrz, Andrzej, jak ten czas leci… Jeszcze nie tak dawno nikt by nam nie wmówił, że jesteśmy już raczej po stronie starców niż młodzieży. Dookoła tyle nowych twarzy. Kompletnie tych ludzi nie znam, a oni też patrzą na nas jak na wykopaliska…”. Zgadzając się z Grzesiem w pełni pomyślałem, że to dobre usprawiedliwienie dla …
Wyświetlono 25% materiału - 207 słów. Całość materiału zawiera 830 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się