Wtorek, 2 lipca 2024
Rozmowa z ANNĄ POL, projektantką książek i ilustratorką
Zacznijmy od tego, że z wielką radością podpisałem niedawno dyplom dla pani za projekt okładki do najsłynniejszej książki ubiegłego roku, czyli do „Chłopek” Joanny Kuciel-Frydryszak, którą redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” nagrodziła tytułem „Wydarzenie Roku 2023”. Przy tym nagrodziliśmy panią nie tylko za projekt okładki, ale też za projekt graficzny całej książki. Bardzo się cieszę! Takie połączenie zależy od wydawców, a ja pracuję z różnymi oficynami. W wydawnictwie Marginesy akurat w większości przypadków projektuję książki w całości. Oczywiście współpracując z osobą zajmującą się składem. Czytałem, że w przypadku „Chłopek” były dyskusje na temat tej nagrodzonej okładki. Podobno autorka z początku miała jakieś zastrzeżenia… Faktycznie na początku autorka nie była zadowolona z tego projektu i odrzuciła go. Jednak jest to najważniejsza okładka roku! Myślę, że jednak książka roku jest najważniejsza. Tak skromnie pani mówi, ale przecież ktoś jednak musiał wymyślić projekt okładki do jej książki... Na pomysł, które zdjęcie wykorzystać ze środka książki, bo tym razem jest to zdjęcie, które było wybrane ze środka, wpadłam na samym początku. Fotografia najlepiej ilustrowała zawartość książki. Także cały zespół wydawnictwa był jednomyślny w tej sprawie. Po kilku rozmowach udało nam się przekonać autorkę, z czego bardzo się cieszę. Napisaliśmy w tekście o naszej nagrodzie „Wydarzenie Roku”, że podziwiamy też odwagę autorki projektu graficznego, jak i wydawnictwa, że się na to zdecydowało. Dlaczego? Jestem ciekawa. Bo może nie jest to na pierwszy rzut oka rzecz pociągająca, ale, …
Wyświetlono 25% materiału - 231 słów. Całość materiału zawiera 924 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się