Wtorek, 23 października 2018
Przymknięte oko opatrzności
Jest najbardziej rozpoznawalnym polskim piłkarzem ręcznym XXI stulecia. Wicemistrzostwo Europy, dwa brązowe medale mistrzostw świata, korona króla strzelców (55 goli) turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro, sześć tytułów mistrza kraju, cztery Puchary Polski – to najcenniejsze eksponaty w bogatej galerii trofeów Karola Bieleckiego, który w czerwcu br. zakończył przygodę ze sportem. A trzy miesiące później pojawił się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, gdzie wydawnictwo Akurat zaprezentowało biografię sportowca, zatytułowaną „Wojownik”, a opracowaną przez Kamila Wolnickiego, dziennikarza „Przeglądu Sportowego”. Datą może nie kluczową, lecz z pewnością nie do zapomnienia, pozostanie w curriculum vitae zawodnika 11 czerwca 2010 roku. W czasie towarzyskiego meczu z Chorwacją w Kielcach doznał poważnego urazu. W dziesiątej minucie spotkania został przypadkowo trafiony kciukiem w lewe oko przez Josipa Valčicia, wskutek czego doszło u Polaka do pęknięcia gałki ocznej. Bielecki został natychmiast przewieziony do miejscowego szpitala, gdzie poddano go tomografii komputerowej, a potem został przetransportowany helikopterem do kliniki okulistycznej w Lublinie. Tam wykonano doraźny zabieg operacyjny, po którym oko reagowało na bodźce świetlne. Trzy dni później gracz trafił do szpitala w Tybindze, specjalizującego się w leczeniu i rekonstrukcji narządów wzroku. Operacja, mająca na celu przywrócenie widzenia, zakończyła się fiaskiem, toteż pacjent ogłosił zakończenie kariery sportowej. Jednak tydzień później zmienił zdanie. Zadeklarował, że po przejściu rehabilitacji, mimo negatywnych opinii lekarzy, zamierza podjąć próbę powrotu do gry w piłkę ręczną. I niespełna dwa miesiące po wypadku pojawił się na parkiecie. W …
Wyświetlono 25% materiału - 231 słów. Całość materiału zawiera 926 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się