Wtorek, 23 października 2018
Rozmowa z Markiem Przybyłowiczem
– Habent sua fata libelli (I książki mają swoje losy) – starorzymska sentencja chyba dobrze ilustruje losy pańskiej powieści? – „Czas zemsty”, a raczej „Mysie ogonki”, bo tak brzmiał pierwotny tytuł książki, traktuje o ojcowskiej miłości, która ewoluuje od chęci zemsty, poprzez zrozumienie i wybaczenie, aż do budowania nowego życia opartego na tolerancji, mądrości, szacunku dla innych, niezależnie od ich koloru skóry, religii czy innych różnic. Fikcja, która jest spoiwem faktów, miała być w moim założeniu subtelna, a ocenę, co jest prawdą, a co nie, pozostawiam wiedzy i intuicji czytelnika. Osobnym zagadnieniem jest część książki poświęcona Auschwitz, gdzie prawie wszystko jest autentyczne. – Katalizatorem powstania powieści była odzywka szkolnego kolegi do pana syna, uwieczniona na stronie tytułowej książki? – …
Wyświetlono 25% materiału - 118 słów. Całość materiału zawiera 472 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się