Poniedziałek, 9 stycznia 2012
Gdzie kupić książki wydane przez Instytut?
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru318
To pytanie zadaję sobie co i rusz. Zarówno jeśli chodzi o nowości, jak i o pozycje wydane wcześniej. Oto przykłady z życia wzięte. Półrocznik wydawany przez Oddział Rzeszowski „Aparat Represji w Polsce Ludowej 1944–1989”, którego wcześniejsze numery kupowałem w punkcie sprzedaży w centrali IPN na Towarowej 22 – nowy numer (8-9 za 2010-2011) jest niedostępny. W Centrum Edukacyjnym IPN Marszałkowska 25/27 mogę sobie obejrzeć w czytelni egzemplarz okazowy, w księgarni kupić się go nie da. Jako wydawnictwo oddziałowe jest do nabycia w siedzibie oddziału w Rzeszowie. Nie mogę nawet zamówić go pocztą – przesyłki, nawet płatne przelewem – nie są realizowane. Zakupu mogę dokonać przez internet, w księgarni Poczytaj.pl (księgarnia internetowa Dante z Krakowa). Ale ja wolę najpierw zobaczyć, dotknąć, obejrzeć książkę, którą kupuję. Podobnie z książką „Polskie Oddziały Wartownicze przy armii amerykańskiej w latach 1945-1989” wydaną przez oddział w Szczecinie. Też można obejrzeć egzemplarz w czytelni na Marszałkowskiej, ale to jak lizanie cukierka przez szybę. Może będzie lepiej, bo „oddział szczeciński” ma w swojej ofercie Azymut, tylko czy będą w księgarniach? Jest jeszcze jedna szansa zakupu: zamówić w Szczecinie i odebrać przywiezione do Warszawy przez „posłańca”. Tak więc książek wydanych przez oddziały IPN nie można kupić w Warszawie – podobnie jest z książkami „warszawskimi” w innych miastach. Piszę „warszawskimi” bo oddział warszawski też wydaje książki, a kupić je można… w siedzibie oddziału przy ul. Stawki (budynek Intraco) – niezła zabawa. Promocje targowe Na targach książki w Krakowie na stoisku IPN dostępne były tylko książki wydane przez Centralę IPN – przywiezione z Warszawy, te wydane przez oddział krakowski dostępne były na stoiskach różnych wydawców (Barbara, Rafael, Vistulana …
Wyświetlono 25% materiału - 267 słów. Całość materiału zawiera 1070 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się