Wtorek, 30 listopada 2021
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 558 (21/2021)
W tabeli obok przedstawiamy top 50 największych wydawnictw w  Polsce pod względem wielkości sprzedaży. Zamieszczamy informacje o firmach, które odpowiedziały na ankiety rozsyłane kilkakrotnie w 2021 roku lub do zamknięcia tego numeru złożyły sprawozdania za 2020 rok w Krajowym Rejestrze Sądowym. Łącznie ankiety rozesłano do blisko 400 firm. Zestawienie nie jest oczywiście kompletne. Każdego roku brakuje w nim kilkudziesięciu znaczących edytorów. Są wśród nich przedsiębiorstwa, które regularnie odmawiają publikowania jakichkolwiek informacji na swój temat, oraz takie, które odmówiły po raz pierwszy – z reguły z uwagi na znaczący spadek sprzedaży. Skala ich sprzedaży jest na tyle duża, że powinni znaleźć się wśród liderów rynku. A zabrakło takich firm jak: Dressler, Prószyński Media, Publicat, Wydawnictwo Poznańskie, Dwie Siostry, Zielona Sowa, Filia, Greg, Pascal, Gofin, Tarsago Polska, Demart, Galeria Książki czy ExpressMap… Wielu wydawców prowadzi działalność uboczną (publikuje czasopisma, kalendarze, świadczy usługi składu, druku, organizuje szkolenia, wydaje publikacje na zlecenie, trudni się wynajmem lokali czy też prowadzi sprzedaż internetową lub stacjonarną oferty innych wydawnictw). Oczywiście, jedyną możliwością weryfikowania informacji, które dostajemy w odpowiedzi na ankiety, są sprawozdania finansowe składane w sądzie rejestrowym lub/i publikowane w „Monitorze polskim seria B”. Jednak nawet na podstawie tych materiałów nie zawsze jesteśmy w stanie sprawdzić, jaka faktycznie część przychodu pochodzi …
Wyświetlono 25% materiału - 204 słów. Całość materiału zawiera 816 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się