Poniedziałek, 30 marca 2015
Spontaniczna akcja społeczna
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru404
Na Facebooku trwa akcja pod hasłem „Ratuj PIW!”. Jako jej inicjator występuje Przemek Pawlak, który 23 marca wystąpił z obroną PIW-u w audycji „Post factum” w radiu TOK FM. Na portalu Petycje.pl zamieszczono apel Przemka Pawlaka w imieniu Komitetu Ratowania PIW skierowany do dwóch ministrów: kultury i dziedzictwa narodowego oraz skarbu państwa. Przeciw likwidacji„Apelujemy o wykreślenie Państwowego Instytutu Wydawniczego z wykazu przedsiębiorstw państwowych postawionych w stan likwidacji i umożliwienie mu niezakłóconej działalności wydawniczej w kolejnych latach”, czytamy w apelu. „PIW nie generuje strat. W przeciwieństwie do wielu innych instytucji kultury w Polsce, nie wymaga dotacji budżetowych, a wartość jego aktywów (nieruchomości, praw autorskich i wydawniczych, księgozbioru Biblioteki PIW) kilkakrotnie przekracza kwotę zobowiązań. Uporczywe trwanie przy urzędniczej decyzji o likwidacji PIW nie ma zatem finansowego uzasadnienia. Przekazanie majątku PIW innej jednostce, np. Instytutowi Książki, oznacza wygaśnięcie części praw wydawniczych. Gdyby kierować się dorobkiem lub ekonomiczną rentownością statutowej działalności, to PIW powinien przejmować inne instytucje, a nie być przejmowany, a tym bardziej likwidowany”, stwierdza się dalej w apelu.Apel kończy się konkluzją „gdyby Państwowy Instytut Wydawniczy został zlikwidowany, byłaby to niepowetowana strata dla polskiej kultury i przyszłości czytelnictwa wśród Polaków. Nie godzimy się na to!”. Obrońcy PIW-uPod apelem …
Wyświetlono 25% materiału - 195 słów. Całość materiału zawiera 781 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się