Czwartek, 25 lutego 2021
KARTA DOBRYCH PRAKTYK CZY KSIĘGA POBOŻNYCH ŻYCZEŃ
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 541 (4/2021)
Ukazało się podsumowanie pierwszego Kongresu Książki, który z inicjatywy Krakowskiego Biura Festiwalowego odbył się w październiku 2020 roku podczas Conrad Festival. Z powodu pandemii pierwsza edycja forum poświęconego standardom i dobrym praktykom w branży odbyła się zdalnie. A oto główne wnioski i postulaty, które pojawiły się podczas poszczególnych okrągłych stołów z udziałem różnych przedstawicieli branży, a które mają rynek książki uczynić zdrowszym: „1. Solidarność branżowa. (…) Bez solidarności – między twórcami i wydawcami, między starszymi, doświadczonymi kolegami i koleżankami z branży a młodszymi debiutantami, różnymi środowiskami literackimi – będą cierpieć nie tylko czytelnicy, lecz także my sami. 2. Transparentność i dostęp do informacji. Uzyskanie rzetelnego obrazu rynku książki jest niezbędne do dobrego funkcjonowania na nim. (…) Dostęp do informacji o nakładach oraz miarodajne listy bestsellerów to istotny warunek do sprawnej pracy zarówno twórców, jak i wydawców. 3. Eliminacja rażących rozbieżności stawek. (…) Należałoby wewnętrznie, za porozumieniem członków branży, ustalić akceptowalne przedziały cen oraz sprawiedliwe stawki minimalne (których mogą spodziewać się np. tłumacze za arkusz wydawniczy), choć trzeba oczywiście brać pod uwagę rozbieżności …
Wyświetlono 25% materiału - 172 słów. Całość materiału zawiera 690 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się