środa, 16 grudnia 2015
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru416
5 września minister kultury Małgorzata Omilanowska zapowiedziała, że będący w stanie likwidacji Państwowy Instytut Wydawniczy zostanie uratowany. Nieco na przekór wcześniejszym zapowiedziom resortów skarbu i kultury oficyna ma zostać przekształcona w Narodową Instytucję Kultury pozostającą w gestii ministerstwa kultury. Przypomnijmy, że od lutego 2012 roku PIW jest w stanie likwidacji. Na początku 2015 roku w obronie instytutu powstał nawet Społeczny Komitet Ratowania PIW, który rozpoczął w internecie akcję "Ratuj PIW, ratuj książkę". Pod zainicjowanym w ramach akcji apelem do ministra skarbu podpisało się kilka tysięcy osób: ludzi kultury i sztuki, naukowców, dyrektorów publicznych instytucji i placówek kulturalnych oraz parlamentarzystów. Jak wynika ze złożonej na początku miesiąca deklaracji minister Omilanowskiej, przedsiębiorstwo państwowe, jakim w dalszym ciągu pozostaje PIW, zostanie oddłużone, a następnie przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa, a dalej w instytucję kultury podlegającą konstytucyjnemu ministrowi odpowiedzialnemu za tę sferę. Minister zapowiedziała również, …
Wyświetlono 25% materiału - 142 słów. Całość materiału zawiera 571 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się