Czwartek, 24 października 2019
ANI SŁOWA O NOBLISTCE
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 508 (19/2019)
Byłem na targach książki we Frankfurcie n. Menem po raz dwudziesty piąty. To najbardziej prestiżowe na świecie spotkanie wydawców, pisarzy i czytelników. Wielkie święto książki, tym razem m.in. z Polską w roli głównej, a dokładnie z naszą rodaczką Olgą Tokarczuk! Każde nasze spotkanie z wydawcami zagranicznymi zaczynało się od gratulacji za przyznanego jej Nobla. Pani Olgo, nie miałem szansy, by tam, na miejscu, za to serdecznie Pani podziękować, dlatego robię to teraz poprzez media i dziękuję przede wszystkim za to, że znów mogłem poczuć się dumnym Polakiem! To są wyjątkowe chwile, jakże dzisiaj ważne. W 1996 roku było podobnie, ale inaczej. Do tej pory Literacką Nagrodę Nobla przyznawano w trakcie trwania targów książki we Frankfurcie. Wówczas byliśmy na naszym narodowym stoisku wszyscy zaskoczeni …
Wyświetlono 25% materiału - 123 słów. Całość materiału zawiera 495 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się