Czwartek, 31 sierpnia 2023
RYNEK PAPIERU I TEKTURY W EUROPIE
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 600 (16/2023)
Zmniejsza się produkcja papieru i tektury w Europie. W 2022 roku wyprodukowano 85 mln ton, gdy rok wcześniej produkcja wyniosła 90,5 mln ton. Jest to spadek o 6,1 proc., czyli nawet więcej niż w covidowym roku 2020, gdy spadek w porównaniu z rokiem poprzednim wyniósł -4,7 proc. Tak wynika z raportu opublikowanego przez CEPI – Confederation of European Paper Industries (Konfederacja Europejskiego Przemysłu Papierniczego). Spadek produkcji nastąpił szczególnie w ostatnich kwartałach ubiegłego roku. CEPI jest wpływową organizacją skupiającą niemal cały przemysł papierniczy w Europie, regularnie publikującą raporty rynkowe. Raport wstępny za rok 2022 został opublikowany w lutym tego roku (https://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/rynek-papieru-w-europie/), teraz przedstawiono raport finalny. Odnotowane spadki produkcji tłumaczone są rekordowo wysokimi cenami energii, co doprowadziło w szczególności do tymczasowych przestojów maszyn w drugiej połowie roku. Całkowite zużycie papieru i tektury w Europie w roku 2022 spadło o 3,5 proc. (72,5 mln ton …
Wyświetlono 25% materiału - 142 słów. Całość materiału zawiera 569 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się